BirDogal.com OLARAK BİZ KİMİZ ?  


Ana Sayfa

* Doğal Ürün Listesi ( Portföyümüz )     * Biz Kimiz      * Sayfadaki Ürünler Hakkında      

İletişim Ve Talep


Doğal ve Organik Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi İçin  www.organiktarimantalya.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz.


 
    Babadan kalan topraklardaki ürünleri kaybetmeyen ve biraz daha geliştirerek üreten Antalya Kaş'ta yaşayan Emlak ve Tarım sektöründe faaliyet gösteren bölgesel küçük bir işletme sahibiyim . Ailem ile birlikte tarlalarımızı ve arazilerimizi işlemekte , bunun yanında da bireysel olarak Emlak sektöründe villa kiralama işi yapmaktayım . Kaş Bölgesinde Üzümlü ve Çayköy köylerinde yer alan arazilerimizde Ana faaliyet olarak Zeytin , Margaz Üzümü , Keçiboynuzu , Nar yetiştirmekte  bunların yanında arazilerimizde doğal olarak kendiliğinden yetişen Kekik türlerini , Yaban mersini türlerini , Defne ağaçlarını da korumakta ve doğal olarak yetişmelerini sağlamaktayız . Son yıllarda az miktarda da olsa Pikan cevizi yetiştirmeye de başladık . Bölgemiz tarım alanında oldukça gelişmiş olduğu gibi turizm alanında da son yıllarda oldukça gözde beldelerden birisidir özellikle muhafazakar Ailelere uygun kiralık villa sektörü bölgemizde gün geçtikçe ilerlemekte bu da tarım alanlarının azalmasına neden olmaktadır . Lakin bu durumun olumlu bir yönü de vardır , insanların ilgisi turizm alanına kayınca bizler gibi topraklarını kaybetmeyen bireylerin arazilerinde doğal tarım yapma organik , doğal ürünler üretme şansı artmaktadır . Çünkü her ne kadar biz zararlı ilaç kullanmasak da çevremizde kullanılan zirai ilaç ve gübreler bizlerin mahsullerini de etkilemekteydi . Ama artık böyle bir tehlike kalmadı çünkü daha kazançlı olan turizm alanına insanların ilgisi kaydı ve bahçe içine yapılan villalar olduğu için de kesinlikle bölgenin dokusu bozulmadı hem de doğal tarıma doğru bir yönelim oldu .
   Biz arazilerimizde kesinlikle kimyasal gübre ve ilaçlama yapmıyoruz , hayvansal gübreler dışında bir gübre vermiyoruz , olabildiğince doğal ürünler yetiştirmeye çalışıyoruz çünkü bizlerde aynı ürünleri kendimiz tüketiyoruz . Doğal olarak yetişen yabani bitkilerde hiç bir şekilde müdahalede bulunmuyoruz bunlara zeytin ve keçi boynuzu ağaçları da dahil Allah ne verirse onu alıyor ve işliyoruz . Tamamen kendiliğinden yetişen mahsuller olduğu için doğal olarak yetişiyorlar ve sağlıklı ürünler meydana geliyor .
   Ayrıca bu sayfayı açmamdaki etkenlerden birisi de turizm sektörüne yönelmeyen ve çiftçilikle geçimini sağlamaya çalışan köy halkına ve köyde geliri az ve el yapımı ürünler üreten teyzelerimize ablalarımıza bir nevi pazar oluşturup onların bütçelerine de katkıda bulunmaktır  bu bağlamda kendi ürünlerimiz dışında komşularımızın ve köylülerin ürettikleri ve doğal olduğunu bildiğimiz ürünleri de sayfamız aracılığı ile sizlere ulaştırmaktayız.
   Eğer sizlerde bölgemizi gezmek ve doğa ile iç içe bir tatil yapmak isterseniz www.illedevilla.com sayfamız aracılığı ile kiralık villa portföyümüzü de inceleyebilirsiniz . 

 * Organik Tarım Nedir ?  * Çiftliğimiz , Arazilerimiz ve Ürünlerimiz Hakkında

 * Doğal Ürün Nedir ?  * Bölgemiz Hakkında ve Bitki Örtümüz
 * Doğal ve Organik Ürünlerin Faydaları  * Bitkisel Çaylar ve İnsan Sağlığına Yararları - Zararları
 * Bir Ürünün Doğal Olma Şartları  * Bitkisel Tedavi Nedir ? Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 * Nasıl Organik , Doğal üretim Yaparım ?  * İnternetten Alış-Veriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

www.birdogal.com

Üzümlü Mahallesi / Kas - Antalya    Tel - Whatsapp  :  0542 743 7431    Mail : bilgi@birdogal.com

Doğal ürünler ve organik tarım hakkında detaylı bilgi almak için www.organiktarimantalya.com sayfamızı inceleyebilirsiniz .