KAŞ BÖLGESİ HAKKINDA VE BİTKİ ÖRTÜSÜ


Ana Sayfa

* Doğal Ürün Listesi ( Portföyümüz )     * Biz Kimiz      * Sayfadaki Ürünler Hakkında      

İletişim Ve Talep


Doğal ve Organik Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi İçin  www.organiktarimantalya.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz.


    

    Antalya Kaş bitki örtüsü bakımında ve üretilebilir ürün zenginliği yönünden oldukça şanslı bölgelerdendir . Yetişen ürünleri saymak yerine yetişmeyen ürünleri saymak daha kolay olacaktır . Bölgede dağlar denize paralel uzandığı için küçük bir alanda birden çok mevsimi ve geçiş alanını yaşamak mümkündür . Mesela bir köyün belli bir bölümünde limon yetişirken bir bölümünde liman yetişmeyip elma yetişmeye başlamaktadır . Sedir ağaçlarının içinden denizi seyretmenizde mümkündür bu kadar farklı yetişme alanının bir arada olması da bölgemizi ürün portföyü yönünden oldukça zengin kılmaktadır . Tropikal bitkilerin yetişebildiği gibi soğuk iklim isteyen bitkilerde yetişebilmektedir . Bu bağlamda tarım yapmak için oldukça uygun olmasına rağmen tarıma elverişli arazi yönünden de oldukça fakir bir bölgedir . Ovalık alanlar seralarla kaplı olduğu için bu bölgelerde iyi tarım dışında farklı bir üretim yapmak mümkün olmamaktadır . Yamaç alanlarda ise bir çok bitki yetişiyor olmasına rağmen tarıma elverişli alan oldukça azdır genellikle kayalıklarla ve makilerle kaplıdır .

    Bölgemizde onlarca kekik ve adaçayı türü kendiliğinden yetişmekte ve belli dönemlerde köylüler bunları doğal ortamlarından toplayarak değerlendirmektedirler . Keçiboynuzu , Yaban mersini , Defne ağacı , Aşısız delice zeytinler ormanlarda kendiliğinde  yetişen zira ürünlerden bazılarıdır . Bu ürünler hem sağlıklı hem de dünyanın kirletici etkisinden olabildiğince az etkilenmiş ürünlerdir .

    Bölgemizde seracılık ta oldukça gelişmiş bir tarım faaliyetidir , özellikle seralarda domates ve biber üretimi yapılmaktadır . Seracılığın yanında Üzümlü ve İslamlar köylerinde Margaz üzümü , sahil bölgelerde zeytincilik , son zamanlarda narcılık bölgede yapılan tarım faaliyetlerindendir . Yüksek bölgelerde Ceviz ve Elma yetişirken bazı köylerde de badem ağaçları temel geçim kaynağı halindedir . Hayvancılık yaylalarda ön palana çıkmaktadır .

    Tarım ile uğraşmak yada çiftlik kurmak istiyorsanız sizin için ideal bir bölgedir Kaş bölgesi bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir .


 * Organik Tarım Nedir ?  * Çiftliğimiz , Arazilerimiz ve Ürünlerimiz Hakkında

 * Doğal Ürün Nedir ?  * Bölgemiz Hakkında ve Bitki Örtümüz
 * Doğal ve Organik Ürünlerin Faydaları  * Bitkisel Çaylar ve İnsan Sağlığına Yararları - Zararları
 * Bir Ürünün Doğal Olma Şartları  * Bitkisel Tedavi Nedir ? Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 * Nasıl Organik , Doğal üretim Yaparım ?  * İnternetten Alış-Veriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

www.birdogal.com

Üzümlü Mahallesi / Kas - Antalya    Tel - Whatsapp  :  0542 743 7431    Mail : bilgi@birdogal.com

Doğal ürünler ve organik tarım hakkında detaylı bilgi almak için www.organiktarimantalya.com sayfamızı inceleyebilirsiniz .