ARAZİLERİMİZ , ÇİFTLİĞİMİZ VE ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİLER


Ana Sayfa

* Doğal Ürün Listesi ( Portföyümüz )     * Biz Kimiz      * Sayfadaki Ürünler Hakkında      

İletişim Ve Talep


Doğal ve Organik Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi İçin  www.organiktarimantalya.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz.


    

    Biz babamızdan bize kalan arazilerde doğal ürün üretmekteyiz . Özellikle arazilerimizdeki bitkilere en az düzeyde zirai müdahalede bulunmaktayız genel anlamda doğal yöntemlerle ürün elde etmeye çalışmaktayız . Zeytin , Keçiboynuzu , Kekik türleri , Yaban Mersini , Defne gibi ağaçlara kesinlikle su dahi vermiyoruz tamamen doğal ortamında kendiliğinden yetişen ürünleri topluyor ve işliyoruz . Sadece Margaz üzümü yetiştirirken belli oranlarda zirai mücadele yapmamız gerekebiliyor onlarda sınırlar dahilinde ve minimum düzeyde olmaktadır . Margaz üzümü yetiştirdiğimiz araziler diğerlerinden farklı ve 4 km kadar mesafededir bir birlerinden etkilenme ihtimalide yoktur .

     Tüm ürünlerimizde gübreleme yapmamız gerekirse sağlıklı beslenen genellikle kendi hayvanlarımızın gübrelerini kullanmaktayız . Keçi gübresi kullanmaya özen gösteriyoruz malum artık büyük baş hayvanlar besicilik şeklinde işletmelerde yetiştiği için gübrelerinin de sağlıklı olmadığını düşünüyoruz keçiler ise dağlarda sağlıklı beslenmekte bundan dolayı gübreleri de sağlıklı olmaktadır . Yaklaşın 50 dönüm civarında arazimiz var ve arazilerimizin bir bölümü işlenmeden tamamen doğal bitkilerin yetişmesine ayrılmıştır . Doğal yöntemler tercih ettiğimiz için ürün verimliliği az ama sağlıklı ürünler elde etmekteyiz .

     Gün geçtikçe ürün çeşitliliğimizi arttırmayı planlıyoruz bunun için de belli bir pazarın oluşması gerekiyor , satamadığınız ürünü üretmenin de bir anlamı olmuyor , arazilerimiz aslında çok geniş ürün portföyünü yetiştirmeye uygun lakin yetişen ürünleri pazara ulaştırmak ise özellikle bizim gibi küçük işletmeler için bir o kadar zor .  Bunun için artık bölge halkı yavaş yavaş tarımdan turizm alanına kaymaya başladı . Verimli arazilerin bir bölümü Villa turizmine açılmaya başladı . Biz şimdilik üretim konusunda direniyoruz .

      Arazimizde ayrıca sizlere özel üretim yapabileceğimiz gibi sizlere hoby bahçesi şeklinde alanlar da tahsis edebilir sizin adınıza ürünlerinizin takibini yapıp sizlere gönderim yapabiliriz bölgemizde konaklama imkanı sağlayıp sizleri misafir edebiliriz toprakla uğraşmak kendi ürününü kendisi yetiştirmek veya arazilerimizde belli zaman dilimleri geçirmek isterseniz .


 * Organik Tarım Nedir ?  * Çiftliğimiz , Arazilerimiz ve Ürünlerimiz Hakkında

 * Doğal Ürün Nedir ?  * Bölgemiz Hakkında ve Bitki Örtümüz
 * Doğal ve Organik Ürünlerin Faydaları  * Bitkisel Çaylar ve İnsan Sağlığına Yararları - Zararları
 * Bir Ürünün Doğal Olma Şartları  * Bitkisel Tedavi Nedir ? Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 * Nasıl Organik , Doğal üretim Yaparım ?  * İnternetten Alış-Veriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

www.birdogal.com

Üzümlü Mahallesi / Kas - Antalya    Tel - Whatsapp  :  0542 743 7431    Mail : bilgi@birdogal.com

Doğal ürünler ve organik tarım hakkında detaylı bilgi almak için www.organiktarimantalya.com sayfamızı inceleyebilirsiniz .